Wzmacniacz GSM instalowany w budynku jednorodzinnym zwiększy zasięg sieci GSM i przyśpieszy Internet LTE przy użyciu wzmacniacza sygnału
Anteny LTE 5G Montaż anten LTE Wzmacniacz GSM

Wzmacniacz GSM jako rozwiązanie problemów z słabym sygnałem telefonu komórkowego

Wzmacniacz GSM

Wzmacniacz GSM do poprawy zasięgu telefonów komórkowych. Sieć komórkowa nie zawsze zapewnia dostateczne pokrycie sygnałem wszystkich obszarów w których możemy przebywać. Częsty problemem ze słabym sygnałem telefonicznym występuje zarówno w mieście jak i małych miejscowościach.

Przyczyn słabego zasięgu GSM jest wiele. Może to być znacząca odległość od stacji bazowej GSM (BTS) lub materiał z którego zbudowany jest budynek. Metalowe konstrukcje takie jak magazyny czy kontenery biurowe stanowią bardzo poważną przeszkodę dla sygnału GSM.

Rozwiązań wzmacniających sygnał GSM na rynku jest wiele. Nie każde jest wystarczająco skuteczne. Niekiedy stosowanie niewłaściwego wzmacniacza GSM może zamiast pomóc to pogorszyć sytuację. Odcinając nas od resztek dostępnego sygnału telefonicznego.

Instalacje wzmacniaczy GSM

Żeby rozwiązać problem z sygnałem można pomyśleć nad instalacją dobrego wzmacniacza GSM. W naszej ofercie mamy sporo ciekawych rozwiązań technicznych dla różnych obiektów.

Wzmocnić sygnał GSM możemy w domu jednorodzinnym, kontenerze biurowym jak i nawet w całym biurowcu. Należy do tego wybrać odpowiednie urządzenie do poprawy zasięgu sieci GSM.

Oczywiście im większa jest instalacja GSM tym trzeba ponieść wyższy koszt jej wykonania. W przypadku potrzeby pokrycia zasięgiem dużego obiektu np. biurowego lub magazynowego cena takiej instalacji będzie wzrastała. Spowodowane jest to użyciem wzmacniaczy GSM o większej mocy wyjściowej oraz dodatkowych urządzeń pasywnych takich jak przewody, splitery, anteny i odgałęziacze.

Najniższa cena instalacji jest dla podstawowych jednozakresowych wzmacniaczy GSM instalowanych w domach jednorodzinnych. Podstawowa wersja wzmacniacza GSM bez problemu pozwoli wykonywać i odbierać połączenia głosowe w obrębie domu.

Możemy również zastosować urządzenie wielozakresowe dla wzmocnienia sygnału LTE i GSM jednocześnie. W przypadku takiego rozwiązania będziemy mogli mieć dostęp do rozmów głosowych za pośrednictwem sieci GSM jak i rozmów za pośrednictwem pasma transmisyjnego LTE.

W Polsce operatorzy zgodnie z zapowiedziamy powoli odchodzą z pasma 3G dostępnego w paśmie 900 MHz. To pasmo przez wiele lat służyło jako podstawowa częstotliwość do prowadzenia romów głosowych i wolnego dostępu do Internetu.

Pasmo to zgodnie z zapowiedziami ma być przeznaczone pod technologię LTE zwiększając jej zasięg i dostępność nawet w trudnym terenie. Dzięki temu uzyskamy zasięg Internetu LTE tam gdzie do tej pory był on ograniczony.

W poniższym filmie opowiadam o rodzajach wzmacniaczy GSM oraz o możliwości ich instalowania.

Zapraszam również do zapoznania się z pozostałymi wpisami na moim blogu.

Quick Net Instalacje – Skuteczne instalacje