wzmacniacz gsm który nie działa dobrze i zakłóca sieć komórkową GSM
Wzmacniacz GSM

Tanie wzmacniacze GSM z Allegro i skutki ich użytkowania

Tanie wzmacniacze GSM

W mojej codziennej pracy bardzo często spotykam się z sytuacją, że jestem wzywany do klienta który kupił tani wzmacniacz GSM. Najczęściej na allegro lub od mało obytego w temacie wzmacniana telefonów komórkowych instalatora. Po jego zamontowaniu okazuje się, że on jednak nie działa. Najczęściej te wzmacniacze pracują w paśmie 900 MHz i służą do rozmów głosowych.

Fakt, że może on wcale nie działać jest najmniej problematyczną sprawą, w najgorszej opcji może on powodować zakłócenia sieci komórkowej w danej komórce (obszarze nadawczym BTS). Wtedy możemy być pewni wizytę jednostki terenowej z UKE w związku z nielegalną emisją i wywoływanymi zakłóceniami. Stan prawny w Polsce nie zezwala na używanie wzmacniaczy GSM jeżeli nie posiada się rezerwacji częstotliwości w paśmie nadawczym. Przepis powstał aby powstrzymać instalowanie niskiej jakości marnych wzmacniaczy GSM. Tanie wzmacniacze GSM nie są dobre. Nie używaj ich.

Wzmacniacz GSM


Nasze rozwiązania nie należą do najtańszych jednak mamy pewność, że są dla sieci komórkowej neutralne i właściwie niewidoczne. Działają skutecznie i bezpiecznie dla użytkownika jak i operatora GSM. Dobieramy je indywidualnie w zależności od wielkości budynku oraz wymagań co do zakresu pracy urządzeń odbiorczych ( telefony, modemy )

Specyfika urządzeń GSM jest taka, że niestety nie da się problemu z telefonami komórkowymi załatwić nisko kosztowo w cenie 300 – 500 zł jak np. na Allegro.
Warto skorzystać z naszych usług i powierzyć problem z sygnałem GSM profesjonalistą. Zajmujemy się tylko zagadnieniami telefonów GSM oraz Internetem LTE. Zdjęcie podglądowe ostatnio zdemontowanego urządzenia które nie działało.

Zobacz nasze inne wpisy o tematyce instalacji

wzmacniacz gsm który nie działa dobrze i zakłóca sieć komórkową GSM
Quick Net Instalacje Warszawa, montaż anten LTE Pruszków, Wzmacniacz GSM Pruszków, Montaż anten LTE, router LTE, router na karte sim, anteny do LTE, wzmacniacz GSM