Anteny LTE 5G Montaż anten LTE

Nowe instalacje internetowe LTE w 2023 roku

Przyśpiesz Internet zwiększając zasięg

Dzień dobry w Nowym Roku! Rozpoczęty został kolejną udaną instalacją LTE. Mieliśmy możliwość wykonania instalacji u klienta w okolicach Serocka woj. Mazowieckie. Piękna okolica do mieszkania, cisza i spokój. Jednak doskwiera brak jednej ważnej rzeczy. Oczywiście szybkiego Internetu dostarczanego przez sieć komórkową.

W okolicach Serocka od dłuższego czasu zauważalna jest wolna praca sieci T-Mobile i Orange w paśmie LTE, prawdopodobnie wynika to z dużego obciążenia nadajników komórkowych w tym obszarze . Wyniki prędkości uzyskane po wykonanej instalacji to około: 12 Mb/s pobieranych danych oraz około 30 Mb/s wysyłanych danych. Warto dodać, że przed instalacją anten LTE oscylowały w okolicach 3 Mb/s pobierane oraz 1 Mb/s wysyłanych danych. Po instalacji PING w okolicach 21 ms.

System antenowy połączył się stabilnie na paśmie 2600 MHz. Pomimo jakościowej poprawy połączenia klient był wymagający i oczekiwał więcej, a wiadomo zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania dlatego sprawdziliśmy jeszcze możliwości innych operatorów w tym miejscu. Po testach wybór padł na sieć Play!

Wynik UWAGA: 65 Mb/s pobieranych danych 30 Mb/s wysyłanych danych. W budynku zostało uruchomione WiFI na routerze Netgear pracującego w pasmach 2.4 GHz oraz 5 GHz. Instalacja zakończyła się sukcesem. Dodamy jeszcze jedną ciekawostkę.

Klient miał wcześniej zainstalowaną antenę dualną dosyć popularną na portalu aukcyjnym Allegro. Jej producent reklamuje ją jako antenę o zysku 2×15 dBi- tak wynikało z etykiety widocznej na antenie. Antena została zdjęta oraz otworzona jej zewnętrzna obudowa. Wiecie co było w środku? Nie było tam NIC! Zwykła plastikowa rurka zatkana zaślepką. Czarne dwie tuby połączone czerwoną blaszką. Dodam, że był to już drugi raz kiedy otwieraliśmy ten sam rodzaj anteny tego samego producenta i za każdym razem wewnątrz była pusta rurka. Komentarza chyba brak.

Wiadomo cena tamtej anteny jest niska bo oscyluje w okolicach 220 zł. Może dlatego wygląda to na kuszącą ofertę. Jednak nie da się zestawić w sposób budżetowy dobrego i szybkiego połączenia GSM Zdjęcie podglądowe z naszej innej instalacji

Zobacz nasze inne wpisy o tematyce instalacji

Antena-do-Internetu-LTE-kierunkowa-szerokopasmowa-wzmacniajaca-sygnal-LTE-i-GSM