Montaż anten LTE Warszawa, Bardzo skuteczna i silna antena nadawcza do LTE osiąga gigantyczne prędkości w miejscu gdzie do tej pory Internetu nie było
Montaż anten LTE

Czy warto zainstalować antenę do wzmocnienia sygnału GSM lub LTE?

Anteny do Internetu LTE 5G

W natłoku dostępnych w Internecie urządzeń do poprawy sygnału GSM LTE bardzo łatwo można się pogubić i podjąć niekorzystną dla siebie decyzję o wyborze sprzętu. W Internecie wielu sprzedawców szczególnie na popularnym portalu aukcyjnym Allegro. Oferuje się tam niskiej wartości wręcz nie działające anteny do LTE o rzekomo olbrzymich mocach i zysku energetycznym. Podawane przez nich informacje często wprowadzają w błąd. Finalnie powodują, że pomimo zastosowania „mocnej anteny” nie osiągamy zamierzonego rezultatu w postaci przyśpieszenia prędkości naszego Internetu mobilnego LTE. Prawdziwe skuteczne anteny do LTE GSM mają realne zyski energetyczne rzędu 3-11 dBi.

Najczęściej są to anteny szerokopasmowe o zakresie działania od 800 MHz do 2700 MHz. Co jest ważne dla takiego typu anten zysk anteny zmienia się wraz ze zmianą częstotliwości pracy. Gdybyśmy chcieli zastosować antenę dedykowaną na konkretne pasmo pracy MHz, która była by właściwie zestrojona musielibyśmy wybrać już z góry w jakim paśmie będzie mógł pracować nasz router. Jest to ryzykowne podejście ponieważ w różnych lokalizacjach uzyskujemy różne prędkości pobieranych i wysyłanych danych na różnych częstotliwościach BTS.

Anteny LTE 5G Warszawa

My stosujemy anteny o zysku 7-11 dBi. Realnie są one w stanie pracować nawet do 6 km w linii prostej do BTS operatora. Uzyskujemy wtedy zyski w pracy routera rzędu 20-30 Mb/s. W sytuacji wyjściowej bez naszych anten ruter pracował w prędkościach 2-6 Mb/s.

Więc podsumowując użycie naszych anten wraz z przeprowadzoną instalacją anten LTE realnie obniży finalną cenę instalacji. Nie narażamy się na metodę „prób i błędów” tylko już od początku działamy na stabilnym i maksymalnie szybkim Internetem w danej lokalizacji.

Zobacz nasze inne wpisy o tematyce instalacji

Quick Net Instalacje Warszawa, montaż anten LTE Pruszków, Wzmacniacz GSM Pruszków, Montaż anten LTE, router LTE, router na karte sim, anteny do LTE, wzmacniacz GSM