anten zewnętrzna do routera LTE, montaż anten lte warszawa, instalacja anten internetowych (1)
Anteny LTE 5G Montaż anten LTE Wzmacniacz GSM

Antena zewnętrzna do routera

Antena zewnętrzna do routera

Ciekawym sposobem na słaby sygnał Internetu jest antena zewnętrzna do routera LTE. Jest to w pełni legalne i skuteczne rozwiązanie problemu ze słabym sygnałem sieci komórkowej. Dostępnych na rynku jest wiele anten internetowych. Pracują one w różnych zakresach częstotliwości.

Niestety ale osoba nie zaznajomiona z tematyką instalacji anten internetowych staje przed trudnym zadaniem wyboru anteny. Nie zawsze kupując antenę do modemu LTE dostaniemy produkt wysokiej jakości. Warto zapoznać się z opiniami danej anteny.

Z mojej codziennej praktyki mogę powiedzieć, że nie zawsze to co deklaruje producent (sprzedawca) jest zgodne z prawdą. Często na etykietach jest wyszczególniony wysoki zysk anteny np. 27 dBi co nijak ma się do rzeczywistości.

Anteny kierunkowe LTE najczęściej pracują w zakresie od 800 MHz do 2700 MHz. Wraz ze zmianą częstotliwości ulega zmianie zysk anteny. Realny zysk dla działającej anteny dla której dokonano pomiarów certyfikacyjnych to od 7 dBi do 11 dBi. Więc jeżeli ktoś kto sprzedaje anteny LTE obiecuje zyski rzędu 17-30 dBi powinna nam się zapalić czerwona lampka w głowie przed dokonaniem zakupu anteny.

Na zysk i skuteczność anten ma bardzo duży wpływ przewód transmisyjny i zastosowane dla niego złącza. Zasada jest taka im krótszy przewód transmisyjny zastosujemy tym uzyskamy więcej mocy anteny przekazanej bezpośrednio do routera. Dlatego warto zwracać uwagę na przewody dołączane do anten kierunkowych. Przewód, przewodowi antenowemu nie jest równy. Należy również pamiętać, że przewód antenowy stosowany w instalacjach anten telewizyjnych jest zupełnie innym przewodem niż też używany do montażu anten LTE.

Informację które tu przedstawiam oparte są o moje wieloletnie doświadczenie związane z instalacjami anten do Internetu LTE. Wykonałem wiele skutecznych instalacji, widziałem też różne anteny. Często wymieniałem sprzęt wcześniej zakupiony przez klienta, który okazywał się bardzo słabą atrapą anteny, a nie faktycznie urządzeniem nadawczo odbiorczym.

Zapraszam również do zapoznania się z pozostałymi wpisami na moim blogu.

Quick Net Instalacje – Skuteczne instalacje